Kek: Dinamo me nije zvao! Jedan klub nikad neću voditi

Hrvatska 21. pro 20219:48 > 14:06 0 komentara
AP Photo/Petros Karadjias

Slovenski izbornik Matjaž Kek bio je gost emisije Pod prečko gdje se između ostalog dotaknuo i Dinama.

Keka se povezivalo s Dinamom, no na kraju je potpisao novi ugovor sa Slovenskim nogometnim savezom.

“To je jedan od najvećih klubova u regiji. Uz izvanredne rezultate. Javno sam rekao prije dvije godine kada sam dobio i službeni poziv. Sada ga nije bilo, samo se o tome pričalo u medijima i kroz birtijske rasprave. Da je službeno, rekao bih, kako ga nije bilo, nisam. Prva ponuda bila je primamljiva, ali trenersko mjesto je izazov i čast. Mislim da sam donio dobru odluku, iako to trenutno rezultati ne pokazuju”, rekao je Kek pa dodao:

Dinamo je definitivno veliki klub kojeg je teško odbiti. Ali povezivali su me s puno klubova. U Hajduku sam bio 14 dana, u Dinamu 14 dana. Još sam bio u Rijeci, u Opatiji, dio mog života je još tamo. Neke opcije su zanimljive, ali ovo rivalstvo između momčadi također je dio privatnog života i teško mi je promijeniti boje. Sigurno nikad neću trenirati Olimpiju, ostaje jer sam viola (op.a. Maribor). Takav sam ja. Neki me vole, neki ne.”

Na kraju je potpisao novi ugovor sa Slovenijom.

“Nije bilo nagađanja, samo u medijija. Naučio sam prvo nešto završiti, a onda započeti nešto drugo. Završavam posao, potpisujem novi ugovor, a onda krećemo s nečim drugim. Razumijem da novinari vole reći da je to folklor, jednom lijep, drugi put manje lijep. Ono što je rečeno i napisano dio je naših života. Komunikacija sa savezom bila je čista. Problem je bio rezultat. Morao sam i ovo raščistiti za sebe. Očekivanja su bila velika, nogometaši igraju u važnim klubovima i ligama, pa se ne možete zadovoljiti mrvicama. Ponavljam, komunikacija s predsjednicom bila je jasna.”

Ne bježi od činjenica je rezultat u kvalifikacija za SP neuspjeh.

“Jasno je da su kvalifikacije neuspjeh. Igramo da negdje stignemo i nešto napravimo. Hrvati i Rusi su bolji, sa Slovacima smo tu negdje. Ipak, neki bodovi su izgubljeni prejeftino, poraz na Cipru jedan je od najtežih u mojoj karijeri. Ne mogu biti zadovoljan četvrtim mjestom, to je loš rezultat. Dok ne budemo mogli igrati u kontinuitetu, teško ćemo napredovati. Imamo li dovoljno igrača da se možemo ‘rotirati’. Trebali smo bolje reagirati nakon poraza u Rusiji, utakmica na Cipru nas je odvela u nepoželjnom smjeru, došli smo do rasprave što bi bilo da jest. U nastavku kvalifikacija bilo je dobrih stvari, ali se ne zavaravamo i ne tražimo alibije ovo je neuspjeh. No, ako je toliko velik da treba mijenjati trenera, to je stvar Nogometnog saveza. Moja odgovornost je, međutim, jasna.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!