Kakva drama na Poljudu! Livaja spasio Hajduk!

Hrvatska 29. tra 202219:54 > 19:54 0 komentara

Marko Livaja postigao je pobjedonosni pogodak za Hajduk u prvom susretu 33. kola HNL-a, na Poljudu je gostovao Hrvatski dragovoljac.

Najgora momčad lige zadala je ogromne probleme Hajduku koji još uvijek gaji nadu u prvi naslov prvaka države nakon dugih 17 godina.

Hajduk je poveo već u šestoj minuti kada je Nikola Kalinić bio precizan. Kalinić je nedavno postigao pobjednički gol protiv Dinama, a zatim je zbog skidanja dresa tijekom proslave pogotka zaradio treći žuti karton što ga je koštalo propuštanja utakmice prošlog vikenda protiv Slaven Belupa (0:0).

Dragovoljac se vratio u utakmicu pogotkom Frigana u 52. minuti. Hajduk je krenuo u veliku ofenzivu, a Splićanima se posrećilo u 88. minuti kada je zabio Marko Livaja, glavom iz blizine. Bio je to 23. pogodak sezone za Livaju, ali tek prvi nakon čak osam utakmica.

Hajduk je pobjedom došao na 66 bodova, tri manje od vodećeg Dinama koji će u nedjelju igrati protiv Lokomotive.