Istra predstavila novog trenera!

Hrvatska 11. lip 202118:26 > 18:32 0 komentara
Aleksandar Djorovic

Španjolski stručnjak Gonzalo Garcia (37) novi je trener Istre 1961 koji će već od utorka povesti momčad u pripreme za iduću sezonu, priopćeno je u petak poslijepodne iz tabora pulskog nogometnog prvoligaša.

Novi trener Puljana rođen je 13. listopada 1983. u Montevideu, igračku karijeru započeo je u Composteli, a uz ovaj klub igrao je i za Real Madrid B, nizozemski Heerenveen, Groningen, Maccabi Tel Aviv i Anorthosis.

Trenersku karijeru započeo je u nizozemskom Twenteu kao pomoćni trener Marina Pušića u sezoni 2018/19. Pušićevim odlaskom preuzeo je momčad koju je vodio kroz sezonu 2019/20.

Novi pulski kormilar Garcia u Pulu stiže s pomoćnikom Bobom de Klerkom (59), koji je poznato trenersko ime iz glasovite Ajaxove škole nogometa, a radio je i kao pomoćnik Franka de Boera.

Garcia je naslijedio Danijela Jumića postavši 27. trener Zeleno-žutih u njihovoj prvoligaškoj povijesti te osmi u tri posljednje godine, otkad je pulski klub u većinskom vlasništvu Grupacije Baskonia-Alaves.

Istra 1961 je prošlu sezonu završila na devetom mjestu sa 29 bodova, bodom više od Varaždina koji je ispao u niži rang natjecanja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!