HZJZ sumnja da Hajdukovci imaju britanski soj korone!

Hrvatska 19. velj 202120:57 0 komentara
Vladimir Rys / Staff

Testovi Hajdukovac koji su poslani u Zagreb radi daljnje analize i moguće pojave britanskog soja virusa u klubu s Poljuda mogli bi se pokazati vrlo problematičnima.

Klub i igrači, među kojima je 20 zaraženih, sigurnu informaciju još uvijek nemaju. Postupak je pod ingerencijom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo koji, kako se neslužbeno doznaje, s razlogom sumnja da hajdukovci boluju od britanskog soja, piše Index.hr.

Podsjetimo, uzorci testova koje su hajdukovci odradili u Splitu, sumnjivi zbog velikog broja zaraženih i brzog širenja virusa, poslani su u Zagreb na ciljani PCR test. Nadalje, tek nakon spomenutog testa, ako se utvrdi osnovana sumnja na britanski soj, provodi se dodatno sekvencioniranje uzoraka.

U idućih nekoliko dana procedura će se obaviti u klinici “Dr. Fran Mihaljević”. Krajem idućeg tjedna mogli bismo dobiti konačne rezultate obrade uzoraka iz Hajduka.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!