Hrvatski prvoligaš dobio novog vlasnika!

HNK Šibenik

U posljednje vrijeme stižu lijepe vijesti sa Šubićevca, barem kada je riječ o financijskoj stabilizaciji kluba.

Tvrtka MJ International Sport d.o.o (točnije američki Primoštenac Marino Jurić i suradnici) sa sjedištem u Zagrebu postala je novi većinski vlasnik šibenskog prvoligaša. Isplaćena je još jedna plaća za prošlu godinu, a blizu je i konačan dogovor s Fifom u vezi dugovanja prema kolumbijskim klubovima – odnosi se to na naknade za razvoj igrača, donosi Slobodna Dalmacija.

Interese novog vlasnika zastupa odvjetnik Stipe Grubišić koji je objasnio situaciju.

Službena informacija o tome da smo postali većinski vlasnici bit će objavljena sredinom tjedna. Najkasnije do četvrtka. Ako Vas zanimaju ‘gole’ brojke, postoci, onda je Tvrtka MJ postala većinski vlasnik šibenskog nogometnog prvoligaša s 51 posto“, objasnio je Grubišić.

Osvrnuo se i na situaciju s najboljim igračem Šibenika, Marinom Jakolišem.

Marino Jurić izravno kontaktira s Marinom Jakolišem. Nadareni nogometaš se iz prve silno čudio činjenici da mu se vlasnik kluba obraća putem mobitela. Riječ je o zgodnoj kombinaciji poslovnosti i lokal-patriotizma. Marino Jurić bi htio da Jakoliš brani boje Šibenik, te da sutra Šubićevac, a ne netko drugi ili treći zaradi na njegovu transferu“, zaključio je Grubišić u razgovoru za Slobodnu Dalmaciju.