HNL: Slaven i Istra podijelili bodove

Hrvatska 18. ruj 202119:27 > 19:27 0 komentara
NK Slaven Belupo

U susretu 9. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici protiv Istre 1961 odigrao 1:1 (0:0), iako je Istra od 40. minute imala igrača manje jer je crveni karton dobio Navarro. Slaven je poveo u 49. minuti iz penala kojeg je zabio Ivan Krstanović. Izjednačujući pogodak za Istru dao je Mauro Perković u sudačkoj nadoknadi (90+5).

Već u drugoj minuti prilika za Istru, Serderov puca iz blizine, ali spasio je golman Čović. Sljedeća opasna situacija zbila se pred golom gostiju u 26. minuti. Glavčić je iz slobodnog udarca pogodio stativu, ali gostujući golman bio je na toj lopti.

U 37. minuti, igrač Slavena Brković sjurio se prema vratima Istre, ali Navarro ga je sustigao te oborio na 18 metara. Sudac je prvo pokazao žuti karton Navarru, ali nakon konzultacije sa VAR-om pokazao mu je crveni karton, pa je Istra od 40. minute ostala s igračem manje.

Nakon toga došao je red na Glavčića da izvede slobodan udarac s 18 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Početkom drugog poluvremena, već u 49. minuti, Slaven Belupo je iskoristio igrača više. Blagojević je u kaznenom prostoru oborio Marinu i domaćini su dobili penal. Siguran realizator bio je Ivan Krstanović. Bio je to njegov treći gol sezone.

Slaven je nastavio pritiskati, ali pravih prigoda nije bilo. No, u petoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera u velikoj gužvi najbolje se snašao Mauro Perković i donio gostima izjednačenje.

Slaven Belupo je šest utakmica bez pobjede i nalazi se na pred posljednjem mjestu sa šest bodova, a Istra je osma s bodom više. (H)