Hajduk tek u drugom dijelu slomio otpor nekadašnjeg prvaka

Hrvatska 2. ožu 202116:54 > 17:10
Frederic Dubuis/Imago

Nogometaši Hajduka u metropoli su izborili četvrtfinale hrvatskog Kupa pobjedom protiv Zagreba 3:0.

Splićani su tek u drugom poluvremenu uspjeli slomiti bivšeg hrvatskog prvaka koji se trenutačno nalazi na 4. mjestu 4. lige središte Zagreb.

Golove za Hajduk zabili su Jairo (59, 70) i Marko Livaja (66). Dodajmo kako je Zagreb od 65. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Karlo Strunje.

Kao i ostali klubovi nižih liga, Zagreb nema dozvolu za igranje ligaških utakmica, pa se za ogled protiv Hajduka pripremao igrajući prijateljske susrete.

S druge strane Splićani su ušli u ovaj dvoboj nakon što su u protekla dva tjedna ostvarili dvije ligaške pobjede, obje protiv Rijeke na Rujevici, a između tih utakmica većina momčadi provela je u karanteni zbog zaraze koronavirusom.

Ždrijeb parova četvrtfinala je već poznat, pa će Hajduk u idućoj rundi gostovati u Gorici već sljedećeg tjedna, 10. ožujka.

Prve dvije utakmice četvrtfinala na rasporedu su sutra, a sastaju se Dinamo – Slaven Belupo, te Osijek – Rijeka.