Hajduk na Poljudu potvrdio drugi krug Lige prvaka

Hrvatska 20. lis 202118:53 > 19:00 0 komentara
Guliver Image

Juniori Hajduka u dvije utakmice izbacili su Škendiju te izborili drugi krug Lige prvaka gdje ih čeka Minsk.

Škendija je povela u Splitu, u 29. minuti je Hamza pogodio za 1:0 i time razbudio nadu gostima. No, vrlo brzo, dvije minute kasnije, juniori Hajduka su izjednačili kada je Antunović lijepo naciljao suprotni kut gostujućih vrata, dok je već u 40. minuti Hajduk vodio i to zaslugama Čuića koji je tako Škendiji zabio ukupno i treći pogodak.

U nastavku su mladi igrači Hajduka smirili ritam. Možda su se i čuvali za veliki derbi protiv Dinama tijekom vikenda, ali su ipak u 80. minuti zabili novi pogodak. Strijelac je bio Brkljača.

Juniori Hajduka u drugom će kolu igrati protiv Minska koji je s ukupnih 6:0 (4:0 u gostima i 2:0 na domaćem terenu) svladao latvijski Daugavpils. Hajduk će prvo igrati na domaćem terenu 3. studenoga, dok je uzvrat u Bjelorusiji na rasporedu 24. studenoga.

Podsjetimo kako se juniorska Liga prvaka odvija u dva dijela natjecanja. U jednom, po skupinama, istovjetno kao i seniori Ligu prvaka igraju sve iste juniorske momčadi, dok se u drugom dijelu natjecanja nalaze nacionalni prvaci (gdje je i Hajduk), 32 momčadi s najboljim koeficijentom, koji igraju kup sustav na ispadanje.