Hajduk i službeno potvrdio Nikoličiusa

Hrvatska 4. sij 20219:45 > 9:45
HNKGorica2019

Kao grom iz vedra neba prolomila se vijest da će Litavac Mindaugas Nikoličius preuzeti funkciju sportskog direktora splitske momčadi.

Velike stvari radio je u Gorici, a sada se od Nikoličiusa očekuje da nešto slično ponovi i na Poljudu. Neće mu biti lako, čeka ga težak posao. Splitski klub danas ga je i službeno predstavio kao novog sportskog direktora.

Prvi posao u nogometu započeo je radeći u nogometnom savezu Litve 2005. godine, a već 2006. godine škotski Heart of Midlothian angažirao ga je kao sportskog direktora te je na tom mjestu ostao do 2008. godine. Zatim je 2010. godine prihvatio poziv litavskog Žalgirisa u kojem je sedam godina obnašao funkciju sportskog direktora i člana Uprave.

Posljednje tri godine proveo je na mjestu sportskog direktora i člana Uprave HNK Gorica s kojom je raskinuo ugovor i prihvatio poziv Hajduka.

S Bijelima je potpisao ugovor do ljeta 2024. godine.