Hajduk doveo mađarskog reprezentativca

Hrvatska 5. srp 202115:40 > 15:51
Gerg Lovrencsics

U rujnu prošle godine Ferencvaros je u trećem pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka svladao Dinamo s 2:1, a Lovrencsics je postigao jedan gol.

HNK Hajduk s iznimnim zadovoljstvom može potvrditi da je Klub postigao dogovor s 32-godišnjim mađarskim desnim bekom Gergőm Lovrencsicsem koji je danas u Sloveniji potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2023. godine. Treninzima prve momčadi će se priključiti u nedjelju budući da je nastupao na Europskom prvenstvu za Mađarsku. Lovrencsics stiže kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor s aktualnim prvakom Mađarske Ferencvarošem, a u Hajduku će nositi dres s brojem 26.

Rođen je 1. rujna 1988. godine u Szolnoku u Mađarskoj, a nogometnu karijeru započeo je u klubu Budafoki MTE. Na početku karijere igrao je za mađarske klubove Pécsi MFC, Lombard-Pápa TFC, zatim je 2013. godine prešao u poljski Lech Poznań s kojim je osvojio naslov prvaka i Superkup, a zadnje tri godine proveo je u Ferencvarošu gdje je kao kapetan osvojio tri uzastopna naslova prvaka, a u tom periodu osvojio je i kup Mađarske.

Do sada je odigrao nešto manje od 400 službenih utakmica za različite klubove i reprezentaciju te je pri tom 43 pogotka uz 78 asistenciju. Standardan je član A reprezentacije Mađarske za koju je nastupio ukupno 44 puta te se, ako računamo aktivne igrače, trenutno nalazi na trećem mjestu po broju reprezentativnih nastupa. U sezoni 2019/2020 s Ferencvarošem je igrao skupine Europske lige, a u posljednjoj sezoni nastupao je u skupinama Lige prvaka.

“Sretan sam zbog potpisa za Hajduk, znam da se radi o Klubu s najvećom tradicijom u Hrvatskoj, ja tražim i želim uspjeh te je lako bilo donijeti ovu odluku kad sam shvatio da se klupski i moji ciljevi podudaraju. Iza mene je nekoliko jako uspješnih godina, posebno zadnje tri sezone u kojima sam osvojio četiri trofeja. To nije lagan posao, ali je velika emocija, vrijedno iskustvo za mene i to je ono što ću pokušati prenijeti na Hajduk. Upoznao sam se s trenerom, predsjednikom i sportskim direktorom. Trener mi je vrlo jasno prenio svoje zahtjeve u prvom razgovoru, shvatio sam što traži od momčadi i što želi igrati. Znam već dosta toga o Klubu, gradu koji dolazim i navijačima pred kojima ću igrati, jedva čekam prve treninge i utakmice  te se veselim našem zajedničkom putovanju – istaknuo je Lovrencsics za službenu stranicu Hajduka  nakon potpisa ugovora.”

Za Ferencvaros je odigrao 182 utakmice te pritom zabio šest pogodaka i ubilježio 29 asistencija. Zabio je i Dinamu. U rujnu prošle godine Ferencvaros je u trećem pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka svladao Dinamo s 2:1, a Lovrencsics je postiao jedan gol.