Gvardiol: Neopisivo sam sretan, hvala izborniku na pozivu

Hrvatska 17. svi 202118:20 > 18:20
sportklub

Mladi nogometaš Dinama Joško Gvardiol dobio je poziv za seniorsku reprezentaciju i nastup na EURU.

Gvardiol nije mogao sakriti oduševljenje nakon prvog poziva među seniore.

Neopisivo sam sretan zbog poziva u A reprezentaciju Hrvatske. To je prije svega velika čast za mene, ponosan sam i iznimno sretan. Zahvaljujem izborniku Daliću i Stožeru, koji su me odlučili pozvati i tako pokazali da cijene moj rad i trud. Dobio sam puno čestitki već do sada i ovo je važan dan za mene. Mislim da je svakom igraču jedan od najvećih ciljeva u karijeri dobiti poziv u A reprezentaciju, a kasnije se dokazati i jednog dana postati i standardni reprezentativac. Uz razvoj klupskog dijela karijere svakog igrača, reprezentacija je nešto što nosi poseban osjećaj. Sigurno je još veća čast kad poziv dobiju mladi igrači poput mene. U mlađim uzrastima Hrvatske uvijek sam davao sve od sebe, tako ću nastaviti i u društvu najboljih kad dobijem priliku debitirati. Prije svega, trebamo dočekati kraj sezone u Dinamu, proslaviti zasluženi naslov prvaka, a nadam se i dvostruku krunu. Član sam mlade reprezentacije, očekuje nas krajem mjeseca prvo U-21 Europsko prvenstvo, a vidjet ćemo nakon toga što dalje. Poziv za A reprezentaciju je tu i jako sam zahvalan na tome“, izjavio je Gvardiol.

Gvardiol ima samo 19 godina, a od sljedeće sezone igrat će za Leipzig.