Gračan za SK: Cico je bio dobronamjeran i spajao ljude

Hrvatska 1. ožu 202120:36 > 23:28
Paolo Bruno/Getty Images

U podcastu Sportkluba naš Josip Juraj Pajvot razgovarao je i sa Nenadom Gračanom koji je izrekao koju riječ i za pokojnog Cicu Kranjčara.

Evo, danas nas je sve zadesila tužna vijest da je preminuo Zlatko Cico Kranjčar, što vi kažete na to?

“Iskoristio bih ovaj trenutak da izrazim sućut obitelji Kranjčar, sigurno da njegovim odlaskom je nastala jedna velika praznina, na neki način dio svih sportaša i nogometaša koji smo s njim igrali i družili se. Cicio je bio jedan gospodin u pravom smislu te riječi, nažalost otišao je prerano i sve ono što je napravio da će dugo ostati zapisano, pogotovo u Dinamu i hrvatskoj reprezentaciji.”

Po čemu ga vi najviše pamtite, je li to ona njegova igrčka lucidnost, potezi, bio je baš šmeker. Ili ga pamtite po tom izborničkom statusu, o naslov prvaka Hrvatske sa Zagrebom što je bila velika stvar, u nekoliko navrata sa Dinamom, što vam prvo padne na pamet?

“Rekao bih po svemu ovome što ste nabrojali. No, ono što ja najviš pamtim kad sam bio dijete s obzirom da sam mlađi od njega šest godina je njegov put u Dinamu, ja sam započinjao svoje korake u Rijeci i sjećam se kad je Dinamo dolazio na Kantridu, kako je bio lucidan i čovjek ovako kada bi ga na prvu vidio, može se zaključiti da je bio nevjerojatan talent. Naravno, kasnije kad smo postali treneri, surađivali smo jako puno. Nitko nije očekivao da će se ovakvo nešto dogoditi i rano je pričati o svemu ovome.”

Kako komentirate činjenicu i da se Hajduk oglasio nije to čest slučaj kod nas, ali očito je da je ostao u lijepom sjećanju svim nogometnim klubovima i fanovima?

“Mislim da je bio dobronamjeran i da su to svi prepoznali kad god bi se negdje pojavio. Zračio je, spajao je ljude. To je potvrda svega onoga kakav je Cico bio čovjek, ne samo kao igrač i trener.”