Gorica srušila Osijek i napravila veliki korak prema Europi

Hrvatska 7. svi 202121:01 > 21:07
AP Photo/Darko Bandic

Nogometaši Gorice slavili su protiv Osijeka rezultatom 1:0.

Nogometaši Gorice u susretu su 33. kola Prve HNL kao domaćini svladali Osijek sa 1-0 (0-0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jovičić u 48. minuti.

Dvoboj u Velikoj Gorici odigran je po jakoj kiši koja je padala tijekom svih 90 minuta i koja je teren pretvorila u močavu pa su uvjeti bili potpuno neregularni. Ipak, sudac Bebek se nije odlučio za prekid utakmice, a jedini pogodak u tim “vaterpolskim” uvjetima postignut je udarcem glavom nakon ubacivanja iz kuta.

Početkom drugog poluvremena korner je izveo Hamad, a Jovičić je odlično utrčao na prvoj vratnici i glavom proslijedio loptu u mrežu.

Ovom pobjedom Gorica se učvrstila na trećoj poziciji na ljestvici te je nadomak prvog plasmana u eurokupove u klupskoj povijesti, sada ima 59 bodova, čak sedam više od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti Dinamo. Drugi Osijek je, pak, ostao na 68 bodova, sedam manje od Dinama, pa bi zagrebački klub mogao osigurati svoj 22. naslov prvaka već u nedjelju u slučaju pobjede u Rijeci.