Gorica se pojačala iz Dinama i Šahtara

Hrvatska 27. lip 202221:23 > 21:23
hnk-gorica.hr

Novi igrači Gorice postali su 18-godišnji veznjak Roman Pliushch, koji je posljednje dvije godine igrao za U-19 momčad Šahtara te 18-godišnji branič Patrik Klančir, koji je stigao iz redova zagrebačkog Dinama. U novoj sezoni pojačat će juniorsku momčad Gorice, a obojica su potpisala trogodišnje ugovore s klubom, do ljeta 2025. godine.

“Jako sam sretan i uzbuđen zbog svojeg prvog ugovora i puno mi znači što sam ovdje, jer nakon rata kod kuće, napokon se dogodilo nešto stvarno lijepo i pozitivno. U Veliku Goricu sam stigao prije otprilike tri mjeseca s majkom, jako mi se sviđa grad, vrlo je ugodan i ljudi su jako pristupačni”, rekao je Roman, koji je već debitirao za juniorsku momčad u utakmici protiv Rijeke.

“Želja mi je igrati što više, dokazati se, a onda i izboriti mjesto u prvoj momčadi”, istaknuo je.

Put preko juniorske momčadi do seniorskog nogometa pokušat će izboriti i hrvatski U-18 reprezentativac Patrik Klančir, lijevi bočni igrač koji je u nogometnoj školi Dinama u devet godina prošao sve mlađe selekcije, od limača pa do juniora.

“Osjećam se sjajno što sam postao član Gorice i veselim se novom izazovu u svojoj karijeri. Trudit ću se opravdati povjerenje koje mi je pružila uprava kluba i dat ću sve od sebe da se dokažem treneru i svojim suigračima. Cilj mi je postati standardni igrač Gorice na kojeg ekipa može računati”, kazao je Patrik, koji od početka priprema trenira sa seniorima.

Protiv juniora Gorice igrao je prošle sezone i priznaje da su ga ugodno iznenadili.

“Izuzetno mi se svidio njihov mentalitet i želja te moram priznati da nisam očekivao da će završiti u samom vrhu s obzirom da im je ovo bila prva sezona u prvoligaškom društvu. Volio bih da ove sezone ostvarimo još bolji rezultat i budemo još uspješniji. Pomoći ću dečkima koliko mogu i želja mi je da se borimo za naslov prvaka.”