Gorica pobijedila i izgubila u istom danu

Hrvatska 22. sij 202217:47 > 17:48 0 komentara
Larisa Trošić

Hrvatski prvoligaš Gorica odigrala je dvije pripremne utakmice tijekom subote. Jedna velikogorička momčad je izgubila (Rudeš), a druga pobijedila (Bravo).

Rudeš, trenutačno treća momčad Druge HNL, svladala je Goricu 3:1. Vodio je Rudeš 3:0 golovima Brajkovića, Sekulića i Majića, dok je u posljednjoj minuti susreta Gorica došla do počasnog gola zaslugama Jurića.

U nastavku dana Gorica je s novim sastavom upisala pobjedu. S 2:1 je svladan slovenski prvoligaš Bravo koji je vodio 1:0. No, preokret se dogodio nakon golova Stojanovskog u 67. i Lovrića u 79. minuti.

Slaven Belupo je u Koprivnici s minimalnih 1:0 pobijedio drugoligaša Inter iz Zaprešića. Jedini je strijelac na utakmici bio Mario Marina u 20. minuti.