Dinamo srušio nemoćan Osijek u Gradskom vrtu

Hrvatska 29. kol 202120:52 > 20:56 0 komentara
Mikolaj Barbanell

Dinamo je u prvom od dva velika derbija sedmog kola HNL-a u Gradskom vrtu s 2:0 pobijedio Osijek.

Dinamo je apsolutno izdominirao protiv Osijeka te tako stigao do treće uzastopne pobjede u HNL-u, dok je momčadi Nenada Bjelice ovo drugi uzastopni poraz.

Plavi su bolju igru u prvom poluvremenu okrunili u 33. minuti kada je Jakić neometan zabio za 1:0.

Veznjak Dinama protiv Šerifa je završio na tribini jer je želio transfer u Eintracht, a danas je zabio vjerojatno oproštajni gol u dresu Plavih.

U 57. minuti sudac Bebek je nakon intervencije VAR-a duel Miereza i Šutala okarakterizirao kao penal. Odgovornost je preuzeo Pilj, ali mu je udarac obranio Livaković.

Pitanje pobjednika riješeno je u 65. minuti kada Lončar autogolom odvodi Dinamo na 2:0.

Dinamo je tako preuzeo vrh HNL-a s 13 bodova, koliko također imaju Hajduk i Osijek.