Dinamo protiv Lokomotive, Bjelica nema pravo na pogrešku

Hrvatska 1. svi 202210:14 > 10:14 0 komentara
GuliverIMages

U nedjelju su na rasporedu dvije utakmice Prve HNL - Osijek od 17 sati na Gradskom vrtu dočekuje Istru, dok će Lokomotiva od 19.05 ugostiti Dinamo na stadionu u Kranjčevićevoj.

Osijek i Istra odigrali su sedam utakmica otkako je Nenad Bjelica zasjeo na klupu, a omjer mu je vrlo dobar – upisao je šest pobjeda i ‘samo’ jedan poraz.

Taj jedini poraz (0:2) došao je u šestom kolu ove sezone i jedan je od rijetkih kikseva Osijeka pod trenerskom palicom Bjelice.

Uslijedile su još dvije ovosezonske utakmice ova dva protivnika, a oba puta slavio je Osijek – u 15. kolu 3:0, a u 24. kolu 3:2.

Osijek je u posljednjih pet utakmica upisao tri pobjede, jedan remi i jedan poraz, dok Istra pobjedu čeka još od 28. siječnja i 2:1 slavlja protiv Gorice.

Bjelica i društvo nemaju pravo na pogrešan korak – zaostaju pet bodova za vodećim Dinamom, a kiks protiv Istre značio bi vrlo vjerojatni oproštaj od borbe za titulu.

Lokomotiva i Dinamo odigrat će mali zagrebački derbi od 19.05 sati. Iako su se Modri u prošlosti vrlo uspješno obračunavali s Lokosima, ove sezone situacija je potpuno drugačija.

Lokomotiva i Dinamo odigrali su tri utakmice – jednom je slavio Dinamo, jednom Lokomotiva, a jedan susret završio je bez pobjednika.

Dinamo vodi veliku bitku za prvo mjesto, dok je Lokomotivi ova utakmica naočigled nebitna. Ipak, iz redova kluba s Kajzerice najavljuju da im je susret itekako važan.

Što se tiče izostanaka, Čačić neće moći računati na Franjića, Štefulja, Bulata i Emrelija. Čabraja, s druge strane, nema na raspolaganju Cipetića i Stojkovića, dok je Aliyu upitan.

Dinamo se nalazi na prvom mjestu sa 69 bodova, odnosno tri više (i utakmicu manje) od Hajduka te pet više od Osijeka. Lokomotiva je peta s 44 boda.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!