Dinamo pred teškim izazovom u ranoj fazi Kupa

Hrvatska 22. ruj 202112:23 > 12:25
Paul Chesterton

Aktualni osvajač Kupa Dinamo će u šesnaestini finala na noge drugoligašu Orijentu danas u 16 sati

Ova faza Kupa najvećim hrvatskim klubovima najčešće služi za odlazak u neku manju sredinu, feštu i lagan prolaz u sljedeću fazu. Međutim, Dinamo je dobio možda i najteži mogući ždrijeb te će se morati dobro pomučiti protiv Orijenta koji trenutno zauzima treće mjesto 2. HNL s istim brojem bodova kao i prvoplasirani Rudeš.

Dinamo je naravno izraziti favorit, ali vidjeli smo u utorak kako se Hajduk dobro namučio protiv trećeligaša Primorca iz Biograda i prošao dalje nakon preokreta. Sigurni smo da je Dinamovcima ta utakmica pokazala koliko je Kup opasan, ako to već dosad nisu znali. Trener Krznar će sigurno jaku momčad poslati na megdan Orijentu jer bi eventualno ispadanje iz Kupa dodatno uzdrmalo njegovu stolicu.

Orijent je jedan ambiciozni drugoligaš na čijem je čelu Marinko Koljanin. Koljanin je danas dopredsjednik krimejskog drugoligaša, a nekad direktor Rijeke, pomoćni trener Fenerbahčea i Salzburga (s pokojnim trenerskim velemajstorom Ottom Barićem), vratar Orijenta i Zagreba, trener LASK-a, Steyra i niza kuvajtskih, jordanskih i saudijskih klubova. Svojedobno je bio i jako ozbiljan kandidat za mjesto glavnog tajnika HNS-a..

Bit će to vrlo zanimljiv dvoboj od 16 sati na Krimeji.

Od ostalih parova izdvajamo susret ambicioznog trećeligaša Karlovca pod vodstvom Sretena Ćuka koji će u gradi na četiri Rijeke dočekati Slaven Belupo.