Dinamo do dvostruke krune u utakmici s devet golova!

Hrvatska 19. svi 202121:50 > 21:55
AP Photo/Darko Bandic

Dinamo je već u prvih 30-ak minuta finala imao 3:0, da bi u nastavku gledali neviđenu golijadu u kojoj su Plavi na kraju ipak stigli do 16. naslova u Kupu.

Dinamo je u sjajnom finalu u Gorici sa 6:3 pobijedio Istru.

Poveli su već u 5. minuti kada je za 1:0 zabio Oršić nakon asistencije Ademija. Kapetan Plavih u 9. minuti od asistenta se pretvorio u strijelca za 2:0.

U 33. minuti već je bilo 3:0. Komplicirala je obrana Istre i izgubila loptu, Dinamo razvija brzu kontru koju golom završava Majer.

Istra je u samo dvije minute nastavka vratila nadu i to golovima Hare u 53. i 54. minuti. No, samo pet minuta kasnije već je bilo 4:2 za Plave kada je nakon stative Ivanušeca vlastitu mrežu zatresao Šutalo.

U 62. minuti Zagorac je srušio Ivančića, te su Puljani dobili penal iz kojeg je na 4:3 smanjio Gržan.

Pitanje pobjednika riješeno je u 75. minuti kada je drugi put mrežu Istre zatresao Oršić.

U 84. minuti vidjeli smo i deveti gol na utakmici, a šesti Dinama, ovog puta strijelac je bio Gavranović. Samo dvije minute kasnije mogao je Dinamo i do sedmog gola, no udarac Kastratija iskosa s desne strane odsjeo je na prečki.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenulo je veliko slavlje Plavih koji su uzeli 16. Kup.

Ovakvom raspletu vesele se i u hrvatskim prvoligašima koji se bore za četvrto mjesto u HNL-u jer sada i ono nosi mjesto u Europi sljedeće sezone.