‘Da je Mierez u Dinamu za njega bi se tražilo 25 mil. €’

Hrvatska 9. lip 202111:38 > 11:41
Wojciech Klepka cyfrasport Newspix

I dok čekaju odgovor Mije Caktaša u Osijeku prate situaciju na tržištu te nova potencijalna pojačanja.

Jedan od igrača koji im je ponuđen je japanski reprezentativac Takuma Asano, koji je prošle sezone nosio dres Partizana, no nakon što mu nisu isplaćene plaće je raskinuo s klubom te je slobodan igrač.

U Gradski vrt neće doći.

“Ma nema u toj priči nikakve veze, Asano je samo jedan od 50 igrača koje smo pogledali, dobar je igrač, ali nama trenutačno ne treba. Pa imamo u momčadi šest napadača”, otkrio je za Glas Slavonije trener Osijeka Nenad Bjelica.

Od potencijalnih odlazaka najčešće se spominje ime Ramona Miereza za kojeg Osijek traži 10 milijuna eura.

“Upita i zainteresiranih ima, i ako netko ponudi deset milijuna eura, ili nešto manje uz neke bonuse, nije isključeno da Mierez ovoga ljeta napusti klub. Tih deset milijuna eura na nogometnom tržištu nije velika cijena, možda se čini mnogo za imidž Osijeka koji za taj novac dosad nije prodavao igrače, ali recimo da Mierez igra u Dinamu za njega bi se tražilo i 25 milijuna. Ako Bruno Petković, koji je ove sezone u HNL-u zabio devet pogodaka, vrijedi 20-ak milijuna eura, ne znam zašto mi za Miereza, koji je zabio 22, ne bismo tražili deset.”