Cosmi još čeka pobjedu: Šibeniku bod na Rujevici

Hrvatska 18. ruj 202216:53 > 16:54 0 komentara
Alessandro Garofalo/LaPresse

Rijeka i Šibenik su u prvoj utakmici nedjeljnog programa 10. kola SuperSport HNL-a na Rujevici odigrali bez golova 0:0.

Rijeka je ovim rezultatom produžila niz bez ligaške pobjede na čak devet kola, dok je Šibenik upisao već sedmi remi ove sezone.

Rijeka je na startu sezone na Šubićevcu pobijedila Šibenik s 1:0, a potom nanizala čak devet kola bez pobjede. Nakon što je Dragan Tadić ispao je iz Europe, naslijedio ga je Fausto Budicin, međutim niti on nije dugo trajao pa je momčad s Rujevice preuzeo Talijan Serse Cosmi.

Talijan je na klupi Rijeke debitirao domaćim porazom od Osijeka (0:3), potom je stradao i od Hajduka na Poljudu (0:2), da bi sada remizirao protiv Šibenika. U tri susreta pod njegovim vodstvom Rijeka je osvojila jedan bod uz 0-5 razliku pogodaka.

Domaćin je već u sedmoj minuti imala lijepu priliku, Selahi je sjajno uposlio Djuričina koji se sjurio prema Rogiću i pokušao sam riješiti situaciju, ali je njegov udarac obranio gostujući vratar. U 17. minuti Obregon je uspio svladati Rogića, ali je pomoćni sudac označio zaleđe, a odluku je potvrdio VAR.

Dvije minute kasnije vidjeli smo još jednu sjajnu priliku za Rijeku. Ampem je probio po lijevoj strani i dao povratnu za Djuričina, koji ni ovog puta nije bio precizan.

U 43. minuti domaćin je još jednom tresao suparničku mrežu, no pogodak je ponovo poništen, Djuričin je bio u nedozvoljenoj poziciji. Šibenik je prvu ozbiljniju priliku imao u 54. minuti, no Delićev udarac je završio u bloku.

U 83. minuti Selahi je ostao sam na 16 metara, veznjak Rijeke je ciljao, ali je udarac otišao pored gola. Najbolji priliku u drugom dijelu gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Dolček pogodio vratnicu.

Kasnije se još sastaju Lokomotiva i Dinamo.

Plavi vode na ljestvici sa 25 bodova, Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova, a Osijek i varaždin po 15. Šibenik je sedmi sa 10 bodova, dok je Rijeka pobjegla sa začelja, sada je deveta sa šest bodova. Posljednja Gorica ima pet bodova, ali i susret manje.