Briljantna predstava Šimića u velikoj pobjedi Hrvatske

Hrvatska 12. lis 202120:23 > 20:32
(Photo by Grega Valancic MB Media)

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je četvrtu pobjedu u isto toliko utakmica u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Izabranici Igora Bišćana su na gostovanju kod Azerbajdžana slavili s uvjerljivih 5:1. Apsolutni junak naše reprezentacije bio je mladi talentirani napadač Red Bull Salzburga Roko Šimić koji je postigao tri pogotka. Prvi je zabio zabio već u devetoj minuti, dok je drugi zabio samo četiri minute kasnije. Za 3:0 i rješavanje pitanja pobjednika zabio je Soldo u 25. minuti.

Roko Šimić je kompletirao ‘hat-trick’ u 44. minuti utakmice kada je zabio s bijele točke. U nastavku su se naši dečki malo opustili pa je Azerbajdžan smanjio preko Gurbanlija u 55. minuti, dok je konačnih 5:1 postavio Čolina u 81. minuti dvoboja.

Hrvatska je s 12 bodova na vrhu skupine A, dok je drugoplasirana Norveška s tri boda manje.