Borba za opstanak: Istri gori, Lokosi na teškom iskušenju

Hrvatska 15. svi 202110:36 > 11:00
NK Lokomotiva Zagreb, Twitter printscreen

Prava borba odvija se u HNL-u, osim Dinama i Osijeku čekaju se i Rijeka, Hajduk i Gorica da se vidi tko će još u Europu.

No, prava borba vodi se i na začelju, gdje borbu za opstanak vode tri kluba: Istra, Lokomotiva i Varaždin.

Ostala su još dva kola do kraja, a situacija je trenutno ovakva: Lokomotiva je osma s 30 bodova, Varaždin deveti sa 28, dok je Istra na zadnjem, desetom mjestu sa 26 bodova. A već danas bi mogli doznati hoće li netko ispasti.

Naime, u 35. kolu Istra od 17 sati danas na Aldo Drosini dočekuje Slaven Belupo i računica je jednostavno takva da Puljani moraju ići na pobjedu. Od 19:05 sati Lokomotiva je također na teškom iskušenju, u Kranjčevićevu dolazi Osijek koji očito dolazi nabrijan skinuti još pokoji rekord.

More opcija nalazi se danas u rezultatima ovih dvaju utakmica. No, treba pričekati i ishod sutrašnje utakmice od 15 sati u Varaždinu gdje dolazi Rijeka. Zasad je u najgoroj poziciji Istra koja ima najmanje bodova i gori im pod nogama.

U zadnjem 36. kolu koje nas čeka idući vikend, tri kluba sa začelja čekaju sljedeći dvoboji: Lokomotiva dolazi kod Hajduka na Poljud, Istra također ide na gostovanje, i to kod neugodnog Osijeka. Varaždin također odlazi u goste, igraju u Koprivnici sa Slaven Belupom.