Bočkaj zabio u golijadi protiv druge momčadi Slovenije

Hrvatska 16. sij 202216:21 > 16:27
Marek Dorcik via Guliver

Nogometaši Dinama upisali su pobjedu u drugoj pripremnoj utakmici protiv slovenskog prvoligaša Koper u Rovinju (3:2). Koper je drugoplasirana momčad slovenskog prvenstva, imaju samo bod manje od vodećeg Maribora.

Krenulo je u skladu s očekivanjima za Kopićevu momčad – Dinamo je poveo već u 11. minuti golom talentiranog Marka Bulata.

Vodstvo Dinama nije dugo trajalo, slovenski prvoligaš izjednačio je nakon samo četiri minute – gol za 1:1 zabio je gambijski napadač Lamin Colley.

Aktualni prvaci Hrvatske nisu se zadovoljavali neriješenim ishodom, a vodstvo Zagrepčanima vratio je Komnen Andrić u 41. minuti utakmice. U 59. minuti Dario Špikić je zabio za 3:1.

Igrači drugoplasirane momčadi slovenskog prvenstva nisu se predali – u 66. minuti na 3:2 smanjio je Čeh Jan Kubala koji je stigao na posudbu iz Udinesea.

Konačnih 4:2 za Dinamo postavio je Petar Bočkaj prekrasnim golom u 90. minuti.

Druga je to pripremna utakmica za Dinamo i druga pobjeda. Podsjetimo, 11. siječnja Modri su svladali još jednu momčad koja se nalazi u vrhu slovenskog nogometa – ljubljansku Olimpiju rezultatom 2:0.

Sljedeću prijateljsku utakmicu Dinamo igra protiv Domžala u srijedu od 14.30.