Blažević za SK: Hajduk će biti ispred Osijeka

Hrvatska 16. srp 202113:25 > 13:30 0 komentara
AP Photo/Boris Grdanoski

Ivan Blažević, komentator Sportkluba nije previše dvojio oko toga tko će do naslova, ali zanimljivo Hajduk vidi ispred Osijeka

1. Dinamo

Zagrebački Modri sigurno će obraniti naslov. Sudeći prema pripremnim utakmicama i prvoj prepreci na putu do grupne faze Lige prvaka, Krznar je uhodao svoju momčad, svlačionica je ojačana s još nekoliko imena. Momčad je mlada i željna dokazivanja, a u posljednjih nekoliko sezona oslobodila se i te mentalne blokade što se tiče dvoboja s europskim klubovima u snažnim UEFA-inim natjecanjima. Ukratko, iskustvo je na njihovoj strani, kvaliteta je na njihovoj strani i ne vidim drukčiji epilog od onog u kojem novi trofej stiže u Maksimirsku 128.

2. Hajduk
Moj pick za drugo mjesto je ipak Hajduk. Strahovito mi se sviđa ‘detoksikacija’ koju u posljednjih godinu i pol ondje provodi Lukša Jakobušić, a dovođenjem renomiranog sportskog direktora Mindaugasa Nikoličiusa, koji iza sebe ima sjajne epizode u Žalgirisu i Gorici, pokazao je da misli ozbiljno. Već nekoliko situacija nagovijestilo je bolju budućnost na Poljudu – prije svega tu naravno, mislim na posao s Livajom, ali i onaj s Lovrencsicsom, Janom Mlakarom i Josipom Elezom. Obavljena je potpuna restrukturacija, klub vode ozbiljni ljudi iz Skandinavije i mislim da nakon dugo godina Hajduk relativno posložen i s nulte točke kreće u novu sezonu. Ukoliko im propadne projekt s Lukšom i Nikoličiusom, mislim da će biti vrijeme da dignemo ruke od Hajduka.

3. Osijek
Kao i Hajduk, i Osijek je sada uredno posložen i stabilan klub – novaca ne manjka, infrastruktura svakim danom izgleda sve bolje, a na klupi sjedi vrhunski trener. Ipak, imam neki osjećaj da bi ove sezone mogli podbaciti u odnosu na prošlu. Bjelica je prečesto pokazivao svoj nagli temperament i bez obzira na njegovu neupitnu kvalitetu, smatram da to ponekad može i naštetiti momčadi.

4. Rijeka
Otkako je klub napustio Gabrielle Volpi, Rijeka se jednostavno više ne može svrstavati u ozbiljne pretendente na sam vrh u hrvatskom nogometu. Kvaliteta je tu, Europu će sigurno izboriti, ali za nešto više im je potreban onaj X faktor. Faktor kojeg su izgubili upravo odlaskom talijanskog investitora.

Ispada:
Hrvatski dragovoljac – mislim da će se momčad iz Sigeta ekspresno vratiti u drugoligaško društvo. Nije ih bilo osam godina, a drugoligašku sezonu su okončali s 16 pobjeda, 11 remija i 7 poraza. Momčad više ne krase neka istaknuta imena kao u prošloj prvoligaškoj kampanji – Doležal, Ljubičić, Bačelić-Grgić. Istina, dečki koji su izborili povratak u 1. ligu su dio nekog novog vala, nekih novih vremena, no s omjerom iz druge HNL, ne vjerujem da će to biti dovoljno da se zadrže u eliti više od jedne sezone.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!