Bjelica: Hajduk bolji od Osijeka? Onda smo mi bolji od Barce

Hrvatska 29. sij 202115:16 > 15:17
Sport Klub

Trener Osijeka Nenad Bjelica osvrnuo se na nedjeljni derbi hrvatskog nogometa između Dinama i Hajduka.

Dinamo je nakod derbija poslao oštro priopćenje HNS-u zbog lošeg suđenja, a evo što kaže Bjelica na takvu reakciju.

Ne bih komentirao postupke drugih. Oni to vide tako kako su napisali, treba poštivati svačije mišljenje. Mi smo fokusirani na sebe. Dok god budem trener i sportski direktor Osijeka, nećemo pisati priopćenja protiv ikoga. Mi želimo doprinijeti normalizaciji odnosa u Hrvatskoj. Nijednom nisam komentirao suđenje u HNL-u i Europi dok sam bio trener Dinama“, rekao je Bjelica, a prenosi Index.

Zagrebački klub se posebno žalio na VAR u derbiju.

VAR smanjuje mogućnost pogreške iako sam ja protiv tehnologije. Ona nije smanjila diskusije ni polemike, zato sam ranije govorio da sam protiv nje”.

Bjelica je za kraj komentirao i izjavu Zorana Mamića kako Hajduk nakon Dinama ima najbolje pojedince u HNL-u.

Kao što sam rekao, moramo poštivati mišljenje drugih ljudi. Ne mora to biti istina. Mogu ja reći da smo mi bolji od Barcelone, ali to ne mora biti istina. Rezultati pokazuju na terenu tko je tko. Imamo dobru i izbalansiranu momčad. Stabilan klub iza kojega stoje navijači. Imamo financijsku stabilnost potrebnu da budemo uspješni. Naravno da smo mi u nekim stvarima daleko ispod Dinama, ali na terenu, 90 minuta, 11 protiv 11, možemo se nositi sa svakim. Inače, iz Dinama su tjedan dana ranije govorili da je Rijeka najbolji klub poslije njih pa im je zatim to bio Hajduk“, zaključio je Bjelica.