Ivanušec: Ne opterećuje me Olmo, došao sam igrati

Hrvatska 20. kol 20199:39 > 9:50
Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

Novo pojačanje Dinama Luka Ivanušec službeno je predstavljen jučer predvečer.

Drugi najvrijedniji ulazni transfer u klupskoj povijesti vrijedan 3 milijuna eura je znak da iz Dinama očekuju puno od ovog talentiranog veznjaka.

Povezano

Ivanušec u Dinamovom dresu u društvu predsjednika kluba Mirka Barišića pozdravio navijače koji su stigli na druženje s igračima u klupskom fan shopu u Jurišićevoj ulici u središtu grada uoči prve utakmice 4. pretkola Lige prvaka protiv Rosenborga koja je na rasporedu u srijedu u Zagrebu.

Ekipa Sportkluba bila je na mjestu događaja i zabilježila prve dojmove mladog Ivanušeca.

“Nije bilo teško odlučiti. Imao sam i druge ponude, bio je tu PAOK, bio je Olympiakos, ali odabrao sam Dinamo i to je najbolji izbor za mene. Trener Bjelica mi je čestitao na dolasku, obećao mi je pomoći da postanem bolji igrač”, započeo je Luka Ivanušec.

Igrački uzor mi je Lionel Messi, a svakom mladom igraču bih savjetovao da dođe u Lokomotivu. Ljudi u klubu su vrlo kvalitentni i stručni te je to idealna sredina za mladog igrača”, dodao je.

Modri će Lokomotivi odštetu od tri milijuna eura platiti u nekoliko rata, a Lokomotiva bi trebala imati i postotak od sljedeće prodaje igrača.

Upitan na kojoj poziciji se vidi i što misli o mogućem transferu Danija Olma kao njegovom konkurentu za poziciju razigravača ekipe, Ivanušec je rekao:

Ne opterećuje me situacija oko Olma. Vidim se na svojoj poziciji veznog igrača, defenzivnije ili ofenzivnije, svejedno mi je.

Za Lokomotivu je odigrao 92 utakmice i zabio 10 golova uz 13 asistencija.

Ovo je drugi najveći transfer u povijesti Dinama. Rekorder ostaje Marko Rog kojeg je Dinamo prije tri godine Splitu platio pet milijuna eura.