Inter se raspao, Dinamo na krilima Atiemwena do pobjede

Hrvatska 16. kol 201921:59 > 22:15
GNK Dinamo

Prva utakmica petog kola HNL-a odigrala se u Zaprešiću između Intera i Dinama

Nakon sjajnog izdanja u Budimpešti Dinamo se vratio obvezama u domaćem prvenstvu i u prvoj utakmici petog kola Prve HNL slavio u Zaprešiću protiv Intera s 1:2.

Bjelica je odmarao veliki dio igrača zaslužnih za uspjeh u Europi, ali je u jednom dijelu utakmice izgledalo da će ga to koštati bodova u prvenstvu jer je Inter poveo već u devetoj minuti golom Tsoneva. Međutim, žuti nisu izdržali niti do kraja poluvremena jer je u 41. minuti asistenciju upisao Majer, a izjednačio Atiemwen. Ovim golom Atiemwen je nagovijestio svoju sjajnu večer, pa je već u četvrtoj minuti drugog dijela ponovno zatresao mrežu Intera nakon slobodnog udarca Gojaka i potpuno preokrenuo susret. Međutim, treba istaknuti kako je samo minutu ranije Galić dobio drugi žuti karton, pa je Inter skoro cijelo drugo poluvrijeme morao igrati s čovjekom manje.

Ovim preokretom Dinamo je došao do četvrte pobjede i upisao svoj 13. bod u prvenstvu.