Hajrin top započeo golijadu, Plzeň srušio Slaviju!

Hrvatska 17. velj 201919:20 > 19:22
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Hrvatski prvak dugo se mučio slomiti otpor gostiju iz Koprivnice, ali u posljednjoj trećini utakmice otvorila se slavina pa je Dinamo pobijedio 3-0.

Bjelica je na teren poslao svih 11 novih igrača u odnosu na utakmicu od četvrtka kada je Dinamo poražen na gostovanju u Češkoj.

Najave utakmice podsjetite se ovdje.

Problema je bilo, tako da je gost prvu loptu iz mreže vadio tek u 67. minuti kada je strijelac bio Hajrović i to fantastičnim udarcem s 25 metara! Njega je trener Zagrepčana odlučio staviti u momčad zato da bi dobio ritam utakmica, s obzirom da nije bio prisutan na terenu u porazu 1-2 kod Viktorije.

Oršić je deset minuta kasnije osigurao pobjedu, a točku na ‘i’ stavio je Musa dvije minute prije isteka osnovnog dijela utakmice.  Pred 3.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Burilo iz Osijeka. Vodeći Dinamo sada ima 54 boda, 14 više od drugog Osijeka, dok je Slaven Belupo ostao sedmi sa 21 bodom.

Suparnik Dinama također je danas odigrao svoju utakmicu prvenstva, ali njihova je bila puno zahtjevnija, tako da Pavel Vrba nije mijenjao ni blizu kao njegov kolega iz Maksimira.

Viktorija je na svom terenu igrala veliki derbi češkog prvenstva, gostovala je Slavija iz Praga, trenutno vodeća momčad prvenstva.

Domaći su pobijedili rezultatom 2-0, a golove su zabijali Chory (45) i Beauguel (82) na samim krajevima poluvremena. Tako je Plzeň došao na samo tri boda zaostatka u odnosu na svog današnjeg protivnika.