HNL: Istra zadržala prvoligaški status

Hrvatska 2. lip 201821:11 > 21:13
prva-hnl.hr

Nogometaši Istre 1961 zadržali su prvoligaški status iako su u uzvratnoj utakmici razigravanja za popunu Prve HNL izgubili u gostima kod Varaždina s 0-1. Puljani su u prvoj utakmici slavili s 3-1.

prva-hnl.hr

Istra 1961 uspjela je osigurati opstanak u Prvoj HNL jer su u dvije utamice bili bolji od drugoplasiranog sastava Druge lige Varaždina s ukupnih 3-2.

Varaždinci su bili odlučni nadoknaditi zaostatak od 1-3 iz Pule, igrali su napadački i riskantno, ali je prvi gol pao tek u 55. minuti. Preciznu akciju Varaždinaca okončao je efektno Domagoj Drožđek, koji je bio strijelac i u prvoj utakmici. U 64. minuti Puljani su ostali bez isključenog Zgrabljića, a potom je uslijedila prava opsada gola Istre 1961 koju je spašavao junak susreta vratar Čović.

Iz Prve HNL ispala je vinkovačka Cibalia, a ušao je prvak Druge HNL Gorica.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Varteksa sudio je Strukan iz Splita. (HINA)