Dinamo potvrdio obrambeno pojačanje

Hrvatska 2. lis 202020:27 > 20:29
Foto: Francois Nel, Getty Images Sport

Danski stoper Rasmus Lauritsen novo je pojačanje zagrebačkog Dinama, potvrdio je hrvatski prvak na svojim službenim stranicama.

Alexander Hassenstein/Getty Images

Lauritsen će u veljači napuniti 25 godina, ove sezone je za švedski Norrkoping odigrao 31 utakmicu te zabio čak sedam golova uz pet asistencija što je raritetan podatak za jednog stopera.

Ovo je velik dan za mene. Znao sam i prije dolaska da je Dinamo velik i istaknut klub, a to se i potvrdilo kada sam stigao. Postati igrač Dinama sjajna je prilika za mene i ostvarenje sna. Iskoristit ću priliku koju sam dobio odmah od prvog dana. Kao svaki nogometaš pratim Ligu prvaka, vidio sam neke od utakmica Dinama u Ligi prvaka. Jučer sam pogledao bitnu utakmicu play-offa Europa lige i drago mi je što je klub izborio mjesto u grupnoj fazi natjecanja,” rekao je Lauritsen za Dinamovu službenu stranicu.

Dinamo je Norrkopingu za stopera platio 1,6 milijuna eura, pišu švedski mediji. (H)