SLUŽBENO Prvi strijelac HNL-a otišao u Grčku

Hrvatska 22. ruj 202018:52 > 18:56
NK Rijeka

Najbolji strijelac Rijeke Antonio Čolak (27) napušta klub sa Rujevice, a karijeru će nastaviti u redovima grčkog PAOK-a, objavljeno je u utorak na internetskom portalu Rijeke.

“Jako sam tužan jer odlazim iz Rijeke gdje sam doživio najljepše trenutke u karijeri, koje sam dijelio sa suigračima i navijačima. Sve što sam proživio u Rijeci ostat će mi u lijepom sjećanju. Osvojili smo dva trofeja, postao sam najbolji strijelac i najbolji igrač lige prošle sezone. Postao sam reprezentativac Hrvatske, i to su najljepši trenuci u karijeri. Želim Rijeci sve najbolje, da klub ostvari svoje ciljeve i ponovo osvoji trofej. Držim fige da Rijeka uđe u grupnu fazu Europske lige, bio bi to veliki rezultat”, izjavio je Antonio Čolak.

Čolak je nosio dres Rijeke od siječnja 2018. godine i u 92 utakmice postigao je 51 pogodak, te je s klubom osvojio dva kupa Hrvatske.

“Sretan sam što sam potpisao za PAOK, koji je najveći klub u Grčkoj i koji se bori za Ligu prvaka. Ulaskom u Ligu prvaka ispisali bi povijest”, dodao je Čolak.

Prema pisanju medija PAOK bi trebao Rijeci platiti oko tri milijuna eura odštete, a Čolak bi sa grčkim klubom trebao potpisati četverogodišnji ugovor. Čolak je, prije dolaska u Rijeku, igrao i za Nuernberg, Lechiju iz Gdanjska, Kaiserslautern, Darmstadt te Ingolstadt.