Igrači i stručni stožeri negativni na COVID-19

Hrvatska 2. kol 202013:11 > 13:21
HNS

Velike izazove je prošao hrvatski nogomet, kao i cijeli sportski svijet tijekom pandemije korona virusa

Hrvaski nogomet je završio, Dinamo je novi/stari prvak Hrvatske, dok je Rijeka u sjajnoj utakmici u Šibeniku slavila protiv Lokomotive i tako osvojila Kup. Ostaje još samo pitanje tko će zaigrati u prvoj ligi, odnosno hoće li to biti Orijent ili Istra koji danas igraju prvu utakmicu.

No, osim toga stižu još jedne sjajne vijesti i iz svijeta korona virusa. Naime, 306 igrača i članova stručnih stožera u drugom ciklusu testiranja su negativni na COVID-19, pa možemo reći da je uglavnom sve prošlo u najboljem redu.

‘Iznimno sam ponosan na uspješan način na koji se hrvatska nogometna obitelj nosila s velikim izazovom pandemije novog koronavirusa. Projekt testiranja igrača i stožera pokazao se kao veliki uspjeh te nam je omogućio da uspješno zaključimo proteklu natjecateljsku godinu. Također zahvaljujem klubovima te njihovim igračima i osoblju na odličnoj suradnji kod testiranja te na pridržavanju epidemioloških mjera’ – rekao je predsjednik HNS-a Davor Šuker.

‘Hvala svima koji su doprinijeli uspješnoj realizaciji druge faze našeg projekta – posebice vodstvu HNS-a, klubovima, igračima, članovima stručnih stožera i svim zdravstvenim djelatnicima. Model koji smo razvili snažno globalno pozicionira hrvatski nogomet, ali i hrvatski sport’ naglasio je predsjednik Zdravstvene komisije HNS-a, dr. Dragan Primorac.