Mišković: Sudbina HNL-a je takva, čekamo prijelazni rok

Hrvatska 27. srp 20209:35 > 9:46
NK Rijeka

Pandemija korona virusa uzrokovala je probleme u cijelom svijetu, pa i u onom nogometnom smislu zbog čega će brojni klubovi u svijetu prodavati igrače kako bi opstali

Rijeka je sve do 88. minute bila već ‘unutra’ u Ligi prvaka u posljednjem kolu HNL-a, ali onda je autogol Lončara doveo do toga da će momčad s Rujevice ipak u Europsku ligu. Ipak, Riječani nemaju previše vremena za razmišljanje jer slijedi borba za Kup, u finalu u Šibeniku čeka Lokomotiva.

No, isto tako treba razmišljati i o budućnosti, odnosno situaciji koja je uzrokovala probleme u cijelom svijetu pa će Riječani biti prisiljeni prodavati igrače, potvrdio je to i predsjednik kluba Damir Mišković za 24sata.

Michael Regan / Staff

‘Kako nama, tako svima. Može pričati štogod ‘ko hoće, ali sudbina HNL-a je ta. Zbog pandemije je palo sve. Svi gube novac, svi jedva čekamo prijelazni rok. Nema tu tajni, ni skrivanja. Trošilo se, a nije se prihodovalo i svi imaju problem pa i naša Rijeka. Svi ćemo kroz prijelazni rok tražiti zaradu. Problem su i sponzori, prihodi od ulaznica… Sada je već stvar preživljavanja’ – rekao je Mišković pa nastavio:

‘Otkad sam ja tu stalno slušam kako je ‘kraj lijepe riječke priče’, kako se ‘raspadamo’. A Rijeka je stalno u Europi, stalno u vrhu, ima jednu titulu, tri Kupa i uskoro igra za četvrti, triput je igrala u EL skupini i igrala play-off Lige prvaka. Je, ako se ne bude racionalno poslovalo i dobro zarađivalo od transfera onda će se raspasti.. Svi!’ – zaključio je predsjednik Rijeke.