ANKETA Može li Lokomotiva do Lige prvaka?

Hrvatska 26. srp 202013:25 > 13:38
hnk rijeka

Nogometaši Lokomotive ostvarili su najveći uspjeh u povijesti kluba plasiravši se u kvalifikacije Lige prvaka.

Otkada Nogometni klub Lokomotiva igra u HNL-u kada bi ozbiljnog ili prosječnog navijača pitali koja im je prva asocijacija na klub rekli bi “filijala Dinama”.

Istina jest, Dinamo i Lokomotiva godinama surađuju, jedan drugome posuđuje igrače, drugi prodaje prvom za solidne iznose i tako u krug. No, danas bi bilo pogrešno klub koji svoje utakmice većinom igra u Kranjčevićevoj ulici nazivati isključivo bratskim klubom hrvatskog prvaka. Činjenica jest kako je klub izgradio vlastiti identitet predvođen predsjednikom Tinom Doličkim

Lokomotiva aktivno dovodi igrače, izgrađena je vrlo kvalitetna skauting mreža diljem regije i dovode se igrači koje klub ima priliku unosno prodati kada za to dođe vrijeme. Pravi pogodak bilo je i dovođenje Gorana Tomića za trenera.

Tomić je karijeru u velikoj mjeri gradio u Kini gdje je proveo pet godina, a otkada je stigao u Zagreb, Lokomotivu je podigao na višu razinu, onu koja je klubu otvorila vrata Lige prvaka koliko god to zvučalo ‘ludo’ i nevjerojatno.

Osim prilike da se bore za nastup u elitnom europskom natjecanju, Lokomotiva će napokon i zaraditi ozbiljan ‘euro’ novac. Naime, nastup u drugom pretkolu kvalifikacija za LP donosi nagradu od 380 tisuća eura, a u slučaju prolaska u treće pretkolo u blagajnu kluba stići će dodatnih 480 tisuća eura.