Inter ispao, Rijeka ostala u utrci za LP

Hrvatska 11. srp 202020:49 > 20:52
NK Rijeka

Važnu pobjedu izborila je Rijeka u Zaprešiću i usput gurnula Intera u rang niže

U utakmici 34. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke svladali Inter s 1-0 (0-0), pa je klub iz Zaprešića ispao iz Prve HNL.

Inter je u izbjegavanju zadnjeg mjesta držala samo pobjeda protiv Rijeke, a porazom su dva kola prije kraja zapečatli svoju sudbinu jer imaju sedam bodova manje od Istre. Riječani su pobjedom ostali na četvrtom mjestu, ali zadržavaju izglede u borbi za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Rijeka je dominirala prvim dijelom, a najveću šansu promašio je Čolak u 36. minuti, kada sa samo tri metra nije uspio pogoditi vrata. Mirko Antonio Čolak je ipak došao do pogotka, i to iz penala u 71. minuti, kada je Van Bruggen srušio Yatekea u kaznenom prostoru Intera.

Inter je zadnji puta ispao iz Prve HNL 2013. godine, a klub je najveći uspjeh ostvario 1992. godine kada su, pod imenom Inker, osvojili Kup.