Gasi se NK Zadar! Restart kreće s novim imenom

Hrvatska 30. svi 202016:28 > 16:33
Index.hr

NK Zadar, koji nije dobio licencu za 2. HNL, sljedeće sezone neće se natjecati ni u jednoj ligi.

NK Zadar, redovni član 1. HNL od 2007. do 2015. godine je u blokadi, a nije završio u stečaju samo zato što su svi stečajni postupci u Hrvatskoj odgođeni zbog krize s koronavirusom. Kako piše portal 057.info, NK Zadar će se ugasiti i ne dogodi li se obrat, sljedeće sezone se njegova seniorska momčad neće natjecati ni u jednom razredu hrvatskog nogometa. U prijevodu, klub prestaje postojati, a kad se ugasi vjerovnici će se pokušati namiriti stečajnim postupkom, iako klub praktički ništa ne posjeduje.

Međutim, zadarski će nogomet u budućnosti predstavljati HNK Zadar. U tu sportsku udrugu još samo nisu prešli seniori, a već jesu treneri i mlađe kategorije iz škole nogometa.

Napravili smo sve da prvenstveno našim mladim uzrastima, a potom i seniorima, omogućimo igranje natjecanja u sljedećoj sezoni. U razgovorima smo s predstavnicima županijskog i regionalnog saveza i radimo na tome da osiguramo mjesto za HNK Zadar u slučaju da se ne pronađe rješenje za sanaciju sportskog dioničkog društva. Prema našim kontaktima s većinskim vlasnikom i eventualnim sponzorima to je realna opcija – rekao je Damir Knežević, direktor NK Zadra, a predsjednik HNK Zadra.

Taj HNK Zadar u nekoj bi teoriji mogao odmah igrati Treću HNL, no s obzirom na kompliciranost te procedure, ipak je realnost Prva županijska liga…