(ANKETA) NAJ MOMČAD HNL-a: Tko je najbolji lijevi bek?

Hrvatska 25. svi 202012:07 > 12:15
Getty Images

Novi tjedan ispred nas započinjemo odabirom najboljih lijevih bekova od samostalnosti u HNL-u

Prva hrvatska nogometna liga postoji još od 1992. godine, a u ovih 28 godina HNL travnjacima istrčalo je dosta igrača. Ako niste slučajno glasali za najboljeg vratara, to možete napraviti OVDJE, a ako se još niste odlučili tko je za vas najbolji desni bek, to također možete učiniti OVDJE.

Za podsjetnik, glasati možete sve dok ne izaberemo najboljih 11 u povijesti HNL-a, a na kraju ćemo izabrati i najboljeg trenera koji bi vodio tu momčad.

Novi tjedan ispred započinjemo s još jednom anketom, ovaj put su na redu lijevi bekovi.

1. LUIS IBANEZ

Evo nam napokon i jednog stranca na popisu. Argentinac je postao ljubimac maksimirske publike, a za Modre je igrao od 2008. do 2015. i za to vrijeme je u 119 nastupa zabio 13 pogodaka. Zagreb mu je u srcu, oženio je Hrvaticu tu i nema sumnje da se omaleni Lucho vrlo dobro snašao u Zagrebu. Trenutačno je igrač Zrinjskog iz Mostara.

2. KRISTIJAN POLOVANEC

Izdanak Dinamove nogometne škole, a za seniorsku momčad debitirao je u ljeto 2000. S Modrima je osvojio jedno domaće prvenstvo, kao i Superkup, a uzeo je i dva Kupa. Ćiro mu je tepao da je novi Roberto Carlos. Nakon toga, prošao je klubova poput Varteksa, Intera, Međimurja, Segeste, Istre i Sesvete, a od inozemstva nastupao je u slovenskom Koperu, slovačkoj Žilini te u francuskom Libourneu.

Getty Images

3. DAMIR KRZNAR

Još jedan simbol HNL-a, Damir Krznar je cijelu karijeru proveo igrajući za tri kluba, Varteks, Dinamo te zaprešićki Inter. S klubom iz Maksimira osvojio je čak 14 trofeja, što ga čini drugim najtrofejnijim igračem u povijesti kluba. Ima i jedan nastup za hrvatsku reprezentaciju, u prijateljskoj utakmici protiv Poljske 1998., a sada će novom treneru Dinama Igoru Jovićeviću asistirati na klupi.

Alex Livesey /Allsport

4. IVAN STRINIĆ

Često osporavan igrač, ali generalno gledano Strinić može biti zadovoljan što je sve postigao. Put ga je vodio od omladinskog pogona Hajduka do B momčadi Le Mansa. Vrati ose u Hrvatsku, u Hrvatski Dragovoljac pa potom povratak na Poljud. Nakon toga, transfer u Dnjipro, a onda odlazak na Apenine. Sve je to naplatio srebrom u Rusiji, a za vrijeme prvenstva i službeno je postignut dogovor s Milanom gdje je trebao doživjeti potpuni procvat. Nažalost, zbog problema sa srcem nije upisao nijedan nastup za Rossonere, a danas je slobodan igrač.

Elsa/Getty Image

5. KRUNOSLAV RENDULIĆ

Rođeni Vinkovčanin koji je svoje najbolje partije dao u dresu Šibenika, Kamen Ingrada i Rijeke, a jedini inozemni angažman u igračkoj karijeri imao je u ljubljanskom Interblocku. Nakon igrače karijere, uslijedila je ona trenerska gdje je bio pomoćni trener Draganu Skočiću u Iranu i Luki Bonačiću u Saudijskoj Arabiji. Kao glavni trener vodio je Istru, sad vodi Šibenik koji će od iduće sezone biti novi član prvoligaške elite.

Getty Images

6. DANIJEL PRANJIĆ

Ako se još netko može pohvaliti zavidnom karijerom, to je onda ovaj 38-godišnjak iz Našica. Utakmice u Osijeku i Dinamu lansirale su ga u nizozemski Heerenven, a onda je došao transfer karijere u bavarskog giganta Bayerna. Posljednje dobre igre pružao je u Panathinaikosu i u ciparskom Anorthosisu. I dalje uživa na Cipru, ali sada kao igrač drugoligaša Ayjie Nape.

Valerio Pennicino/Getty Images

7. VLATKO ĐOLONGA

Igrač koji je u splitskom dresu doživio puno lijepih trenutaka, prvenstva su se nizala 2001., 2004., i onaj posljednji 2005., a osvojio je i Kup 2003. I dan danas se pamti ona 2002. kada je riješio vječni derbi protiv Dinama lijepim pogotkom iz slobodnog udarca. Zanimljivo je i to da je Đolonga prvih šest mjeseci u Hajduku samo trenirao, nije igrao utakmice

Getty Images

8. JOSIP PIVARIĆ

Dečko iz Svetog Ivana Zeline koji je cijelu karijeru posvetio Dinamu, kako zagrebačkom, sada i onom kijevskom. Posebno se istaknuo u jesen 2015. u dresu Modrih kada je postigao pogodak u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka u Albaniji i maksimirski klub doveo pred pred vrata Lige prvaka, a onda je i u skupini zabio pogodak protiv Arsenala. Za Dinamo je upisao 174 nastupa te upisao 10 pogodaka i 27 asistencija.

Srdjan Stevanovic/Getty Images

9. ANTHONY ŠERIĆ

Za hrvatsku reprezentaciju upisao je 16 nastupa, ali Šerić je upisao i jedan neslavan rekord. Naime, išao je na svjetske smotre 1998., 2002., i 2006., ali tamo nije zaigrao doslovno ni minute. Bez obzira na to, izgradio je sjajnu karijeru, Hajduk u dva navrata, talijanska turneja gdje je u šest godina igrao za četiri kluba, a vrlo upečatljiv je bio u grčkom Panathinaikosu i turskom Karabüksporu.

(Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

10. BORNA BARIŠIĆ

Osječanin koji je karijeru započeo u matičnom klubu i gdje je prošao sve uzraste. Odlične igre trasirale su mu put u Dinamo, koji ga je poslao na posudbu u Lokomotivu. Vidjevši da je pogriješio vratio se u Gradski vrt gdje onda stigao poziv škotskog velikana Rangersa koji se ne odbija. Početkom godine potpisao je i novi ugovor za momčad koju vodi Steven Gerrard, što znači da će Barišić na Ibroxu ostati do 2024. Osim toga, probio se i među Vatrene kao standardan prvotimac, čime smo riješili tu poziciju za par godina.

Mark Runnacles / Stringer

NOVA ANKETA IDE U SRIJEDU 27.5. KADA BIRAMO NAJBOLJE STOPERE!