Sedloski najizgledniji kandidat za klupu Dinama B

Hrvatska 19. tra 202021:11 > 21:13
sportklub

Goce Sedloski najizgledniji je kandidat da preuzme klupu B momčadi Dinama nakon što Igor Jovićević i službeno bude potvrđen kao novi trener prve momčadi prvaka Hrvatske, piše Index.

GNK Dinamo

Sedloski je jedan od najboljih stranaca u povijesti HNL-a, nastavlja Inedx. Legendarni Makedonac od 1996. do 1998. je igrao za Hajduka, a čak sedam godina je bio član Dinama.

Goce Sedloski stigao je u klub 1999. godine iz Sheffield Wednesdaya, nakon što je prije toga igrao u Hajduku. U Dinamu je ubrzo postao miljenik navijača, a kasnije i kapetan momčadi. Sezona 2003./2004. bila je posebno uspješna, jer je Goce u 46 službenih nastupa zabio čak 20 golova, najviše u klubu te sezone. Ukupno je s Dinamom osvojio osam trofeja – tri prvenstva, tri kupa i dva superkupa. U 191 službenom nastupu zabio je 35 pogodaka.

Sedloski je bio pomoćni trener Makedonije, bio je na klupi Vardara, a zadnji posao je imao u Širokom Brijegu. Bio je na klupi Vardara kad je slavni makedonski klub igrao protiv Dinama u pretkolu Lige prvaka 2016.

Navodno je Ivan Prelec bio prvi izbor za mjesto Igora Jovićevića, no on je izrazio želju da do kraja sezone vodi Istru u HNL-u, zaključuje Index.