Donio Bilima veliki novac, a najavljuje i povratak

Hrvatska 12. tra 202010:52 > 10:59
Getty Images

Toma Bašić proigrao je za francuski Bordeaux baš uoči pandemije koronavirusa koja ga je zaustavila u naletu

Toma Bašić rođeni je Zagrepčanin i to iz Dubrave. Međutim u srcu mu je Hajduk, za koji je igrao do 2018. kad je prodan Boredauxu za 3,5 milijuna eura. Iako mu nije išlo na početku, kasnije se prilagodio i prije naleta koronavirusa došao je i do mjesta u prvom sastavu francuskog prvoligaša.

Bašić je govorio za HRT, a prenose sportske.jutarnji.hr

“Ovdje u Bordeaux čak i nema skoro nijednog zaraženog slučaja, ali ima u regiji. Onda iz regije dolaze u ove bolnice, i eto to je ono koliko ja znam kakva je trenutno situacija ovdje kod mene. I nama će uzimati 30 posto od plaće, svi igrači su se složili, mislim da je to sasvim u redu”, kaže 23- godišnji član hrvatske mlade nogometne reprezentacije.

Bašić je po dolasku u Francusku imao problema s formom, a napokon je proigrao i zaslužio status prvotimca prije prekida prvenstva.

“Ja sam zadovoljan, svi u klubu su zadovoljni sa mnom. I da, sad me malo spriječila korona, ali status je stvarno puno, puno bolji tako da se ne bojim što će biti nakon korone. Imamo svoj kamp, prekrasan stadion, stvarno izvanredni uvjeti za jedan klub iz lige petice”, rekao je Bašić i ispričao anegdotu iz prvih dana u Bordeauxu.

Put iz Hajduka u Bordeaux su 1986. godine prošla i dva slavna Hajdukova brata blizanca – Zlatko i Zoran Vujović.

“Kad sam došao na liječnički pregled, dok je z anjega iznad sviha.tor koji me pregledavao mi je pokazao sliku Zlatka Vujovića, on i Zoran tamo zaista maju super status”.

Jedan klub je za njega iznad svih.

“Eto volim reći da sam ja ovdje vani, želim napredovati, pripremiti se da se vratim u Hajduk što bolji”, kaže Bašić koji je odrastao u Dubravi, zagrebačkom kvartu koji je obojen u – plavo.

“Od rođenja – samo Hajduk! Vrlo jednostavno, otac mi je iz Dalmacije, točnije iz Pirovca, to je blizu Šibenika i od rođenja je samo Hajduk. Ja sam u Dubravi inače, žestoko je, ima više navijača Dinama, ali nikad nisam imao problema s tim”.

Dobre igre donijele su i razmišljanja o hrvatskoj A selekciji.

“Nadam se da ću zaigrati za reprezentaciju ako nastavim ovako. Hoće to biti sad ili u budućnosti, ne znam. Ja sam uvijek spreman i jedva čekam.