HNL: Varaždin u 95. minuti ostao bez dva boda!

Hrvatska 4. ožu 202019:23 > 19:24
EuroFootball/Getty Images

U dvoboju 25. kola Prve HNL nogometaši Varaždina i Gorice su odigrali 2-2 (2-0), a Gorica se poraza spasili golom iz penala u zadnjoj sekundi.

Domaćini su poveli u 31. minuti i to jednim od najneobičnijih golova sezone. Naime, igrač gostiju Dario Čanađija je s 20 metara vraćao loptu svom vrataru Kahlini, a ovaj ju je na opće iznenađenje pustio da uđe u gol. Samo tri minute kasnije novi šok za Goricu – Leon Benko je oduzeo loptu i prizemnim udarcem od vratnice svladao Kahlinu.

Gorica je smanjila u 65. minuti pogotkom Kristijana Lovrića, koji je preciznim i jakim udarcem glavom s desetak metara pogodio sami kut vrata domaćina. I kad se očekivao kraj, u 94. minuti je sudac Batinić svirao kazneni udarac zbog prekršaja u šesnaestercu, a s bijele točke precizan je bio Lovrić za konačnih 2-2.

Varaždin je sa 17 bodova na začelju zajedno s Interom (17), a Gorica je ostala šesta (35).

Dvoboj se igrao na stadionu NK Varteksa, a sudio je Batinić.

Strijelci: 1-0 Čanadija (31ag), 2-0 Benko (34), 2-1 Lovrić (65), 2-2 Lovrić (90+5pen)