Leko za SK: U Kupu je sve moguće, ali Dinamo je jači

Hrvatska 5. velj 202013:23 > 13:32
Photo by Damir Sencar/EuroFootball/Getty Images)

Danas u 17 sati utakmicu četvrtfinala hrvatskog kupa igraju Rijeka i Dinamo na Rujevici.

Dinamo je u nastavak sezone ušao vrlo sigurno, slavili su kod Slaven Belupa sa 2:0. Danija Olma je odlično odmijenio mladi Luka Ivanušec koji je postigao prekrasan pogodak.

Povezano

Međutim, Luka se ozlijedio početkom drugog dijela i neće ga biti danas protiv Rijeke. To bi mogao biti udarac za Dinamo jer će im nedostajati onaj pravi ofanzivni vezni.

S druge strane, Rijeka je pokazala jedno od lošijih izdanja u cijeloj sezoni protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj. Izgubili su 2:1, s time da je rezultat mogao biti mnogo uvjerljiviji u korist Lokosa. Sada im na Rujevicu dolazi goropadni Dinamo koji je u posljednja dva prvenstvena dvoboja Rijeci zabio čak 8 golova.

Za najavu ovog derbija porazgovarali smo sa bivšim igračem Dinama i sadašnjim trenerom juniora Lokomotive Jerkom Lekom.

SPORTKLUB: Kako ste vi vidjeli utakmicu Lokomotive i Rijeke?

LEKO: Lokomotiva je odigrala zaista fantastičnu utakmicu i apsolutno su zasluženo pobijedili. Razgovarao sam sa trenerom Tomićem i rekao mi je da je jako zadovoljan kako je njegova momčad izgledala protiv jakog protivnika i da je rezultat trebao biti puno uvjerljiviji.

SPORTKLUB: Rijeka nije izgledala dobro, što je tome razlog?

LEKO: Nisu dobro branili prostor u koji je fantastično utrčavao dvostruki strijelac Kastrati i to im je stvaralo najviše problema. Još jedna stvar koja me začudila je manjak te grupne energije koja ih je krasila pod Kekom i Bišćanom.

SPORTKLUB: Danas im na Rujevicu dolazi Dinamo. Jedna utakmica, prilika da se uđe u polufinale Kupa, ali protivnik je najteži mogući. Imaju li šanse izbaciti moćni Dinamo?

LEKO: U jednoj utakmici je uvijek sve moguće. Pogotovo jer igraju na domaćem terenu, ali morat će odigrati puno bolje nego protiv Lokomotive ako žele imati ikakve šanse.

SPORTKLUB: Što mislite kako će se Rijeka postaviti? Hoće li nošeni domaćom publikom krenuti agresivno ili će stati u čvrsti blok i čekati priliku iz kontranapada?

LEKO: Vjerujem da će danas Rijeka stati iza lopte i biti strpljiva baš iz razloga jer su jako loše odradili tu prvu utakmicu i nemaju dovoljno samopouzdanja da napadnu Dinamo. Da je situacija drukčija, da Rijeka igra u odličnoj formi onda bi postojala šansa da krenu agresivno na Dinamo i uz podršku publike pokušaju zabiti brzi gol.

SPORTKLUB: Dinamo će biti oslabljen neigranjem Ivanušeca koji je prirodna zamjena za Olma i kapetana Ademija. Koliko je to minus za Modre?

LEKO: To su dva vrlo bitna igrača za Dinamo i sigurno će nedostajati. Ivanušec je odlično odigrao prvu službenu utakmicu otkad je Olmo otišao, postigao je fantastičan pogodak, ali se na žalost ozlijedio. Lovro Majer bi trebao zauzeti njegovu poziciju, nisu isti tip igrača, ali je Majer također vrlo kvalitetan igrač koji je jak na lopti. Međutim, Dinamo je odlična momčad i mislim da se neće previše osjetiti njihov izostanak.

Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

SPORTKLUB: Je li Ivanušec prava zamjena za Olma?

LEKO: Vjerujem da je. To je odličan igrač koji igra vrlo ofanzivno i daje puno tempa ekipi.