Tudor: 'Pripreme su bile sjajne, a Ismajli ostaje!'

Hrvatska 31. sij 202014:04 > 14:07
Gabriele Maltinti/Getty Images

Trener Hajduka Igor Tudor na Poljudu je najavio prvu utakmicu proljetnog dijela prvenstva koju će u nedjelju od 15 sati igrati protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva Varaždina, te prokomentirao stanje u momčadi.

“Pripreme su bile jako kratke. Najvažnije je bilo da se nitko ne ozlijedi te da igrači usvoje najveći mogući dio novih stvari. Dosta je novih stvari, dobrim dijelom sam zadovoljan. Normalno, to su samo četiri tjedna, to će iz tjedna u tjedan ići bolje. Veselim se utakmici u Varaždinu da vidimo kako će to izgledati u službenoj utakmici. Igramo u gostima protiv starog prijatelja Luke, to će biti baš lijepo”, započeo je Tudor pa se osvrnuo na odlazak Filipa Bradarića u Celtu:

“To je bio zajednički dogovor. Čuo sam priče da sam ljut, ali ja sam zadovoljan i sretan. Osjećam se dobro, suradnja s najbližim suradnicima je fenomenalna. Bradarića smatram jako kvalitetnim igračem i osobom, no smatrali smo da nam je u ovom trenutku to dobar potez, da ćemo profitirati. Nismo u stanju kao klub zadržati sve igrače i kupiti nove. Donijeli smo odluku za koju smatramo da je najbolja za klub i ekipu.”

Getty Images

Iako je Hajduk u zimskom prijelaznom roku tražio napadača, nitko nije došao, no prijelazni rok u HNL-u traje do sredine veljače.

“Ideja je bila da se dovede napadač. Ona je i dalje tu, ali izričito sam u razgovorima smatrao da mora biti najbolji. Ako nije dobar nećemo uzimati nekoga. Napadač vam donosi golove, pobjede i on košta. Nitko ga neće dati besplatno, niti će biti slobodan ako je dobar. Pojavio se Kreković, mali Blagaić je odigrao jako dobro, mali Teklić je isto odigrao dobro. Imamo Dolčeka koji je protiv Dinamo Kijeva napravio izvanredne stvari. Očekujem puno od Eduoka, radio je jako dobro. Gledajući utakmice u prvom dijelu to je igrač koji je ostao dužan. To je igrač koji može i bit će bolji u ovom dijelu.”

Novinare je zanimao i status Ardiana Ismajlija, koji se mnogo spominjao u kontekstu odlaska s Poljuda.

“Neće ići, on je stožerni igrač. Ne čitam novine, ali su mi rekli da postoji interes. Zabranjeno je davati njega, ima veliku vrijednost. Ako ga budemo davali to će biti za ozbiljne novce. Bio sam u Italiji, vidio sam stopera koji koštaju milijune, a ne vrijede pola kao on”, zaključio je Tudor.

O pripremama:

“Zadovoljan sam sa svime. Nema stvari s kojima nisam zadovoljan. Momci su fenomenalni, u mjesec dana nisam podigao glas, sve rade kako treba. Stalno su nova dokazivanja, novi dril. Želimo tako igrati, biti budni tijekom tjedna da bi u nedjelju bili budni.”