Što bi dali za ovaj Dinamo

Hrvatska 24. lis 201915:16 > 15:22
Sport Klub

Najpoznatiji svjetski portal za nogometne transfere Transfermarkt odlučio je istražiti kakvu bi momčad imao zagrebački Dinamo da se igrači nisu prodavali

Nogometaši zagrebačkog Dinama postaki su hit momčad europskog nogometa posljednje dvije godine. Modri su prošle sezone igrali osminu finala Evropa lige, a ove se bore za plasman u osminu finala Lige prvada Zdravko Mamić nije ‘punio proračun’ svih ovih godina.

Prema ovoj analizi Transfermarkta, današnji Dinamo bi vrijedio čak 254 milijuna eura, a najskuplji igrač bio bi Marcelo Brozović koji trenutno vrijedi 50 milijuna europskih novčanica.

Dan Mullan/Getty Images

Sastav bi izgledao ovako (u zagradi trenutni klub i vrijednost):

Golman: Livaković (Dinamo Zagreb – 8 milijuna eura);

Obrana: Jedvaj (Augsburg – 7,5 milijuna eura), Benković (Leicester – 11 milijuna eura), Lovren (Liverpool – 20 milijuna eura), Vrsaljko (Atletico Madrid – 20 milijuna eura);

Vezni red: Brozović (Inter – 50 milijuna eura), Kovačić (Chelsea – 35 milijuna eura), Modrić (Real Madrid – 20 milijuna eura);

Napad: Brekalo (Wolfsburg 15 milijuna eura), Olmo (Dinamo Zagreb – 30 milijuna eura), Kramarić (Hoffenheim – 38 milijuna eura).