Prva pobjeda Intera, Sammirov debi za Lokomotivu

Hrvatska 14. ruj 201921:01 > 21:07
EuroFootball/Getty Images

Na vrhu je Dinamo sa 16 bodova ispred Hajduka koji ima 15. U nedjelju u jadranskom derbiju igraju Rijeka i Hajduk

U subotnjim utakmicama 8. kola Prve HNL Inter iz Zaprešića ostvario je prvu pobjedu svladavši na svom terenu Slaven Belupo sa 3-1 (0-0), dok su momčadi iz sredine ljestvice Gorica i Lokomotiva podijelili bodove u remiju bez pogodaka.

Nakon što u prvih 45 minuta u Zaprešiću nije bilo golova, na početku nastavka tresle su se obje mreže. Inter je poveo u 47. minuti kada je Serderov udarcem glavom s pet metara iskoristio ubačaj Mlinara, no niti dvije minute potom Slaven je poravnao kada se Nowak najbolje snašao u gužvi pred domaćim vratima nakon udarca iz kuta.

Tih 1-1 stajalo je sve do pred kraj utakmice da bi u 87. minuti Mlinar iskoristio prizemni ubačaj Postojnskog, a konačnih 3-1 postavio je Mamut sjajnim udarcem s više od 25 metara u trećoj minuti nadoknade.
Deveti Inter sada ima šest bodova, jedan manje od osmog Slavena, a tri više od posljednjeg Varaždina.

Gorica je bila bolji suparnik na svom terenu protiv Lokomotive, no s obzirom da nije iskoristila niti jednu od svojih brojnih prilika na kraju se morala zadovoljiti bodom. U 66. minuti ušao je Sammir, nekoć igrač zagrebačkog Dinama, danas Lokomotive.
Četvrta Gorica sada ima 12 bodova, kao i treći Osijek, dok je Lokomotiva šesta sa 11 bodova, koliko ima i peta Rijeka.
Na vrhu je Dinamo sa 16 bodova ispred Hajduka koji ima 15.