Hoffenheim konačno do pobjede: Leipzig sustigao Bayern

Bundesliga 21. velj 202120:11 0 komentara

U posljednjem susretu 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim je pobijedio Werder sa 4-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Golove su zabili Ihlas Bebou (26), Christoph Baumgartner (44), Munas Dabour (49) i Georginio Rutter (90).

Andrej Kramarić je za Hoffenheim igrao posljednjih pola sata.

RB Leipzig je gostujućom pobjedom 3-0 protiv berlinske Herthe smanjio zaostatak za vodećim Bayernom na dva boda minusa.

Leipzig je iskoristio subotnji poraz Bayerna u Frankfurtu i približio se Bavarcima na samo dva boda minusa.

Momčad Juliana Nagelsmanna nije dozvolila iznenađenje i u Berlinu je uvjerljivo slavila sa 3-0.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Marcela Sabitzera na asistenciju Daniela Olma. Na 2-0 je povisio Nordi Mukiele u 71. minuti, a priču je zaključio Villi Orban u 84. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Floriana Niederlechner, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Edmond Tapsoba.