Hajduk pobjedom počeo novu sezonu SuperSport HNL-a

Hrvatska 17. srp 202222:55 > 22:58 0 komentara
HNK Hajduk Split

Nogometaši Hajduka u posljednjoj su utakmici prvog kola nove sezone HNL-a pobijedili Istru 1961 sa 2:0 (1-0) pred oko 4500 gledatelja na pulskom stadionu Aldo Drosina i zasjeli na čelo prvenstvene ljestvice.

Hajduk je poveo u 43. minuti pogotkom Darija Melnjaka. Konačnih 2:0 postavio je Marko Livaja u 61. minuti.

Nogometaši Hajduka su kao favoriti ušli u utakmicu na Aldo Drosini, ali u prvom poluvremenu su teško dolazili do konkretizacije nadmoći koju su imali u posjedu lopte. Tako je domaća momčad bila prva koja je zaprijetila preko posuđenog Dinamovog juniora Bartola Barišića, ali je Lovre Kalinić uspio obraniti njegov udarac s ruba kaznenog prostora.

Na početku utakmice momčadima je priopćeno da sustav VAR nije u funkciji, zbog problema s električnom energijom pa je glavni sudac Tihomir Pejin bio pod dodatnim pritiskom. U 21. minuti je prvi put bio na testu, jer je Stipe Biuk pao u kaznenom prostoru, ali Pejin je samo odmahnuo rukom i time pokazao da nema elemenata za kazneni udarac.

Kad se činilo da će poluvrijeme završiti bez pogodaka, Hajdukov prvi udarac unutar okvira završio je i u mreži. Ubačaj Lukasa Grgića sa desne strane glavom je malo skrenuo Dario Melnjak, što je bilo dovoljno da prevari domaćeg vratara Lovru Majkića.

Od početka drugog poluvremena Hajduk je odlučno krenuo po povećanje svoje prednosti. U 48. minuti je Marko Livaja bio u prilici, čak je i svladao Majkića, ali je na gol-crti loptu odbio jedan od Istrinih braniča.

Ono što mu nije uspjelo u toj situaciji, najbolji Hajdukov strijelac u prošloj sezoni napravio je 13 minuta poslije i postigao svoj prvijenac u novoj sezoni. Nakon kratko izvedenog udarca iz kuta Stipe Biuk je ubacio na osam metara, gdje je Livaja bio usamljen i glavom poslao loptu pod gredu.

Gostujuća momčad se nakon pogotka Livaje zadovoljila postignutim pa je lopta nešto više bila u nogama Puljana. Tako je u 66. minuti novu priliku za udarac dobio Barišić, ali je taj pokušaj blokirao Borevković.

U 70. minuti iz slobodnog je udarca zaprijetio Robert Mišković, ali njegov udarac nije natjerao Kalinića na intervenciju.

Mogao je Hajduk u završnici i do trećeg pogotka, ali udarci Krovinovića i Čubelića nisu bili precizni.