‘Hajduk ne može na taj način biti prvak, male su šanse’

Hrvatska 12. tra 202211:04 > 11:05
HNK Hajduk Split

Prvenstvo u HNL-u se zahuktava sve više. U derbiju u nedjelju Dinamo je u gostima pobijedio Rijeku 2:1. Sve je riješio Arijan Ademi u 86. minuti. Mnogi su nakon te utakmice počeli pričati kako je prvenstvo gotovo.

Svoje mišljenje o završnici HNL-a za Sport Klub dali su bivši trener Osijeka Branko Karačić te bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić.

Branko Karačić u svojoj je igračkoj karijeri nastupio za prvoligaše Hajduk i Osijek, a trenirao je klub iz Gradskog vrta. Pitali smo ga što misli tko je sada u ovom trenu bliže naslovu prvaka Hrvatske.

“Mislim da je nakon pobjede nad Rijekom (2:1) Dinamo još bliži tituli. No, ne smijemo zaboraviti Osijek. Sve će biti jasnije nakon odgođene utakmice Hajduk – Dinamo. Hajduk ima minimalne šanse, Dinamo je u velikoj prednosti. Osijek dolazi u Maksimir i smatram da će Dinamo osvojiti titulu prvaka”, rekao je Karačić za Sport Klub.

Koja su njegova očekivanja od derbija Hajduka i Dinama?

“Mislim da su gledatelji zaslužili bolju utakmicu nego što je bila prošla između Hajduka i Dinama. Hajduk ne može igrati protiv Dinama kao u Maksimiru samo da ne izgubi. Ovo im je zadnja šansa da se priključi Dinamu i Osijeku za prvaka, ako se vrati još i Luka Ivanušec za derbi… Dinamo je još kud i kamo bolja momčad s Ademijem i Ivanušecom.”

Karačić izrazito visoko mišljenje ima o treneru Osijeka Nenadu Bjelici.

“Bjelica je jedini trener koji se može kvalitetno suprotstaviti Dinamu. Karakteran je trener, bira igrače s karakterom i na pravom je putu. Smatram da je još uvijek Dinamo kvalitetniji i mislim da Osijek ima manje šanse od Dinama, ali Bjelica je možda najbolji trener u Hrvatskoj u ovom trenu, u Osijeku je podigao ljestvicu i ako ćemo analizirati cijelo prvenstvo, Dinamov jedini konkurent je Osijek.”

Bruno Petković već neko vrijeme ne pokazuje onu formu koju je imao prije nekih godinu i pol dana. Primijetio je to i Karačić.

“Hrvatska javnost želi Petkovića kao prije godinu i pol, dvije, pogotovo u kvalifikacijama za Euro gdje je pokazao igrački potencijal. Reprezentacija treba Petkovića, ali on mora pronaći razloge zašto nije na nivou, to najbolje znaju treneri, a i izbornik Zlatko Dalić mu je dao smjernice što treba napraviti da se vrati među Vatrene. Da se Petko vrati, Dinamo bi djelovao kvalitetnije i bolje, mora slušati zahtjeve trenera.”

Nitko nema ništa protiv njega nego je na njemu da nađe razloge zašto nije na onom visokom nivou”, objasnio je Karačić.

Nije čudno ni što pada forma Hajdukovog Marka Livaje, smatra Karačić. A otkrio je i koji je najveći problem Hajduka.

“I njegova je forma u padu, što je normalno. Ne može cijelu godinu biti na vrhunskom nivou, njegovo ‘slabije’ izdanje vidljivo je u zadnjim rezultatima Hajduka, ne može Hajduk ako želi do vrha prvenstva ovisiti o jednom igraču.”

I bivši trener Dinama, a sadašnji izbornik Maroka, Vahid Halilhodžić rekao nam je da prati prvenstvo u Hrvatskoj, iako posljednju utakmicu Dinama i Rijeke nije gledao.

“Velika je borba za prvaka, to je draž u prvenstvu iako mislim da će Dinamo biti pobjednik. Znam hrvatski nogomet i pratim koliko mi mogućnosti dopuštaju.”

“Tako da, Dinamo je najveći kandidat, imaju i bodovnu prednost, imaju iskustvo i kvalitetu da to dovrše”, zaključio je Halilhodžić.