Gvardiolu titula 4. najboljeg mladog igrača Europe!

Bundesliga 4. tra 202218:50 0 komentara
AP Photo/Michael Sohn

Međunarodni centar za sportske studije (CIES) iz Švicarske objavio je rezultate istraživanja koji je došao do 100 najboljih nogometaša Europe mlađih od 22 godine.

U odabranom društvu na visokom četvrtom mjestu je hrvatski reprezentativac i stoper RB Leipziga Joško Gvardiol. Ispred njega su samo Bukayo Saka, Mason Greenwodd i Patrick Wimmer iz Arminije Bielefeld.

Tri faktora koja su se uzimala u obzir prilikom rangiranja igrača jesu njihove izvedbe u odnosu na suigrače, rezultati kluba za koji igraju, kao i kvaliteta suparnika.

CIES navodi kako su za svakog od stotinu najboljih mladih igrača Europe istaknuli dvije kategorije tehničkih vještina u kojima su na temelju statistike najbolji, od ukupno njih 11. Kod Gvardiola su istaknute njegove obrambene vještine na tlu i distribucija lopte.

Pored Gvardiola, na listi stotinu najboljih našao se još jedan hrvatski nogometaš. Riječ je o Hajdukovom napadaču Marinu Ljubičiću, koji je zauzeo 71. mjesto na tablici.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!