Gorica potpisala vratara iz Chelseaja!

Hrvatska 29. lip 202219:47 > 19:47
Foto: HNK Gorica

Gorica je osnažila konkurenciju među vratarima. Potpisala je nekadašnjeg igrača Chelseaja mladog Karla Žigera koji je stigao kao slobodan igrač...

“Osjećam se odlično što sam došao ovdje, Gorica je najbolji klub koji sam mogao izabrati za moj daljnji razvoj. Branio sam proteklog vikenda drugo poluvrijeme u prijateljskoj utakmici protiv Varaždina, dečki su odlični i jedva čekam priključiti im se na sutrašnjem treningu”, rekao je Karlo Žiger (21) nakon što je stavio potpis na četverogodišnji ugovor s klubom.

Karlo je u redovima londonskog Chelseaja branio za mlađe selekcije, a s U-19 ekipom igrao u finalu juniorske Lige prvaka 2019. godine.

“Tata mi je bio golman, tako da sam i ja kao klinac odmah stao na gol. Karijeru sam započeo u NK Zagrebu sa sedam godina, pet godina kasnije preselio sam s obitelji u London i nastavio braniti za mlađe selekcije Chelseaja. Imao sam i jednu posudbu u Engleskoj, to je bila jedna utakmica koju sam morao odraditi da osjetim seniorski nogomet”, kazao je Karlo, koji je posljednju sezonu proveo je na posudbi u slovenskom drugoligašu NK Rudar Velenje.

“Za Rudar Velenje sam upisao 16 nastupa, a najbolji prijatelj i cimer u Sloveniji bio mi je Juraj Spudić, bivši igrač Gorice koji mi je ispričao puno pozitivnih stvari o klubu.”

Upisao je 15 nastupa u kockastom dresu za U-17, U-18 i U-19 hrvatsku reprezentaciju, a o svojim ciljevima u novom klubu priča vrlo odlučno:

“Vjerujem da ćemo odraditi uspješnu sezonu, boriti se za vrh, a moja želja je nametnuti se od početka sezone i postati broj jedan”, istaknuo je Karlo, koji je zato i odabrao broj 1 na dresu.